10'UNCU 'TARIM VE İNSAN' KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Şırnak'ta Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının düzenlediği "Tarım ve İnsan" konulu ulusal fotoğraf sergisi açıldı.

31 Temmuz 2019  
 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kurum bahçesinde 10'uncu Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı.

Açılışa Şırnak Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan, Tarım ve Orman İl Müdürü vekili Selman Demirel, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Ziraat Odası Başkanı Cengizhan Tatar ve vatandaşlar katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdür vekili Selman Demirel yaptığı açıklamada; " Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla ilki 2009 yılında açılan ve günümüze kadar her yıl yeniden düzenlenen yarışmalarda serilenmeye layık görülen fotoğraflar Türkiye'de 81 ilde açılan  sergilerde sergilenmektedir. Bu yıl 10.su düzenlenen "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasının tema kategorisinin konusu "Buzağı yılı" olarak belirlenmiştir. Bu yıl tarım, hayvancılık, toprak, Su, Su ürünleri, Gıda ve Muhafazaı, Tarım ürünlerinin işlenmesi, Çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya 669 fotoğraf sever 2 bin 933 eseri ile katılmıştır. Bu yıl 10.su düzenlenen tarım ve insan konulu ulusal fotoğraf yarışmasında 20 eser ödül almaya, 120'si ise sergilenmeye layık görüldü. Bu 120 esersen 60 tanesi ilimizde sergilenmektedir" dedi.