“BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ” KAPSAMINDA ANKARA’DAN ŞIRNAK’A GELEN ÖĞRENCİLER’DEN ANLAMLI ZİYARET

Ankara'daki Keçiören Kalaba İmam Hatip Ortaokulu'ndan 37 öğrenci ile 4 öğretmen, İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında Şırnak’a gelip, Şırnak belediye başkan vekili İhsan Gören’i ziyaret etti.

19 Haziran 2019  
 

İçişleri Bakanlığımız tarafından milli birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla yürütülen ve 15 yaş altı çocuklarımızın karşılıklı olarak doğu ve batı illerimiz arasında ziyaretini içeren “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Ankara’dan gelen öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Şırnak belediyesine gelerek, Belediye Başkan Vekili İhsan Gören’i makamında ziyaret etti. Renkli görüntülerin oluştuğu buluşmada ilimizi ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Şırnak’ta yaptıkları aile ziyaretleriyle oluşan kaynaşma ortamının değerli bir tecrübe olduğunu ve tarihi yerleri görme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Projenin çok kıymetli bir girişim olduğunu söyleyen Belediye Başkan Vekili İhsan Gören, “Biz Anadoluyuz Projesi”, çocuklarımıza ülkemizin tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması, iller arası kardeşlik köprüsü kurmak, yardımlaşma ve dayanışma bilincimizin artırılması ve gelecek nesillerimize aktarılması açısından değerli bir projedir. Tüm bu güzelliklerin paylaşılmasını ve bir olma duygusuna vesile olan bu güzel çalışmayı önemsiyorum” diyerek, Ankara’dan gelen öğretmen ve öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti