Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
       
  NTERNET ABONE GR
        
  Abone Ol  |   ifre Hatrlat
  
 
     

BAKAN FAKIBABA IRNAKTA

Gda, Tarm ve Hayvanclk Bakan Ahmet Eref Fakbaba, 300 koyun projesi kapsamnda rnak'ta eitli inceleme ve allarda bulunmak zere karayoluyla kent merkezine geldi.

30 Nisan 2018  
 
-bakan-fakibaba-sirnakta-

lk olarak ehit Mehmet Esin Caddesinde esnaf ziyareti yapan Bakan Fakbaba, esnafla bir süre sohbet ederek, rnak’ta gda, tarm ve hayvanclk alannda gerçekletirilecek projeler hakknda bilgi verdi. rnak Arclar Birliini ziyaret eden Bakan Fakbaba'ya, organik olarak yetitirilen Ferain Bal ikram edildi. Daha sonra AK Parti rnak l Bakanl tarafndan düzenlenen Siyaset Akademisine katlan Gda, Tarm ve Hayvanclk Bakan Ahmet Eref Fakbaba, rnak'ta olmaktan mutlu olduunu söyledi. Bakan Fakbaba, "Çünkü rnak benim için çok önemli. lk geldiim zaman helikopterle gelmitim o zaman rnak’a hayran kalmtm. Ne kadar güzel bir yer dedim, rnakllar ne kadar ansl, insanlar ne kadar güzel bir ortamda, çevrede diye bunlar düünmütüm. nallah o karanlk günler geride kalr. AK Parti olarak siyaset akademisinin 18. dönemini balattk. Bu yeni dönemin siyaset hayatmz, partimiz, milletimiz ve ülkemizin gelecei için hayrl ve uurlu olmasn niyaz ediyorum” dedi. 

Bakan Fakbaba, rnak ve Cizre’deki kurun izlerini gördükten sonra daha çok çalmalar gerektiini belirterek, "Ben o kurun izlerini gördüümde anlurfa'y hatrladm. Yani ngilizlerin, Franszlarn 1920’de Antep, Mara, Urfa’y güya ele geçirmeyi amaçladklarnda o binalardaki kurun izlerini hatrladm ve hala her geçtiimizde hatra olarak bizde kalr ve görürüz. Burada da ben bunu gördüm ve hatrladm. Onun için biz ehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. Eer onlar olmasayd ne olurduk onu bilemiyorum. Gazilerimize acil ifalar diliyorum. O kurun izlerini gördüümüzde sebep neydi, ne vard, ne olmutu, neyimizi paylaamyorduk diyorduk. rnak öyle güzel bir yer ki kardeçe, Kürdü, Türkü, Arap’, Laz’, Çerkez’i burada yaayamaz m? rnak’taki bu zenginlik hepimize yetmez mi? Niye bencil gibi davranyoruz? Ama Allah’a çok ükür ki çok güzel eylere imza attk ve atmaya devam edeceiz” diye konutu. 

Eskiden ie yaramaz bürokratlarn bu bölgeye gönderildiini belirten Bakan Fakbaba, artk o dönemin de geride kaldn söyledi. Fakbaba, "Tayininin çkmas gerekenler buraya gönderiliyordu. Onlar da buraya geldii zaman halka üstten bakyordu. Halk vali, bakan, emniyet müdürü nedir kimse görmez, bilmezdi. Bu tabii devletle halk arasndaki o iletiimi bozmaya balad. Ve bazen eletiriler olduu zaman ben vatandaa hak veriyordum. Biz devlet olarak öyle halktan uzaklatk, üstten baktk, öyle küçümsedik ki halk da bu sefer bizden yüz çevirdi. Bu yalan deil, bu bir özeletiridir. Eer ben sizin emrinizde olmadm takdirde o zaman ben ne ie yararm. Ben sizin problemlerinizi çözmek için görevlendirildim. Bütün arkadalarmz da öyle. Biz sizin için varz, siz olmasaydnz biz hiçbir ey olamayz. Benim gibi düünen bürokratlara Allah rahmet eylesin. Ama maalesef onlarn saylar azd. Bu gerçei kabul etmemiz lazm. Halktan kopu balad, halk alternatif aramaya koyuldu. Ben bu bölgenin çocuuyum ve bundan da gurur duyuyorum. Bu tarih, bu topraklar baka bir yerde yok, yabanclar bunun farknda ve bunu bölmek için uramalarnn sebebi bu. Yoksa bizim paylaamayacamz neyimiz var. Ne kadar güzel Kürt’ü, Türk’ü, Arap’, farkl giysiler, farkl lehçeler, diller bundan daha güzel bir zenginlik olabilir mi?” eklinde konutu.(
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  RESM LANLAR  |   GNDEM  |   DUYURULAR  |   NAN DNYAMIZ  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJ  |   MAGAZN  |