Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

ŞIRNAK’A SAĞLIK ALANINDA 400 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun 2018 yılına kadar ihale işlemleri tamamlanıp yapımına başlanan, programa alınan sağlık yatırımlarının toplam maliyetinin yaklaşık 400 Milyon TL olduğunu söyledi.

27 Şubat 2018  
 
-sirnak’a-saglik-alaninda-400-milyon-tl’lik-yatirim

            İL Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun’un girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilen Şırnak Merkez ve İlçelerinde yapılması planlanan sağlık tesisleri ile ilgili çalışmalar süratle devam etmekte.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun 2018 yılına kadar ihale işlemleri tamamlanıp yapımına başlanan, programa alınan sağlık yatırımlarının toplam maliyetinin yaklaşık 400 Milyon TL olduğunu söyledi.

            Cizre’de yapılacak olan 500 yataklı Bölge hastanesi ile bölgede sağlık turizminin güçleneceğini işaret eden İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun; “2018 yılına kadar ihale işlemleri tamamlanıp yapımına başlanan, programa alınan yatırımlarımızın toplam maliyeti yaklaşık 400 Milyon TL ‘dir.  Planlanan program çerçevesinde her ilçemizde sağlık tesisi yapılacaktır. Bu çerçevede bölgemizi sağlık turizmi açısından güçlendirecek projelerimiz bulunmaktadır. Cizre İlçesine yapılacak olan 500 Yataklı Bölge Devlet Hastanesi yapımının tamamlanması ile birlikte, hem vatandaşlarımız, hem sağlık çalışanları daha modern bir hastaneye kavuşacak, bununla birlikte özellikle Irak’tan gelecek hastalar bazında İlimizde sağlık turizmi olarakta canlılık kazandıracaktır. Program dahilinde Cizre İlçesine 500, Silopi İlçesine 50, Uludere İlçesine 40, Beytüşşebap İlçesine 50 ve Merkez İlçemize de 75 yataklı hastaneler inşa edilecektir. Merkez 75 Yataklı Kadın Doğum Hastanesi yapımına başlanmak üzere, çalışmalar tamamlanmak üzeredir. Cizre, Silopi, Uludere ve Beytüşşebap İlçelerindeki hastaneler için arsa sorunları halledilip hızla proje çalışmalarına başlanacaktır. Bütün bu planlanan yatırımlar tamamlanınca İlimiz mevcut hastanelerdeki yataklara ek olarak 715 yataklı hastanelere kavuşmuş olacaktır” dedi.

İl Sağlık Müdürü Uzm Dr. Nedim  Uzun Ayrıca temel bir sağlık hizmeti olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulabilmesi amacıyla, Merkez 20, Cizre’de 24, İdil ve Silopi İlçelerinde de 20’ Ünitlik olmak üzere toplamda 84 Ünitlik  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin kurulacağını belirtti.

Müdür Uzun; “Acil sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülebilmesi açısından 3 tane 112 Acil Sağlık hizmetleri istasyonu yapımı devam etmektedir. 4 tanesi için de çalışmalar devam etmektedir.  Sağlık çalışanlarının barınma ihtiyaçlarına çözüm bulmak  amacıyla İlimiz Merkez İlçede 90, Cizre İlçesinde 24 ve Beytüşşebap İlçesinde de 20 daireli lojman yapılacaktır. Cizre İlçesinde temel, psikolojik ve sosyal yönden vatandaşlarımıza hizmet vermek amacıyla Sağlıklı Yaşam Merkezi Yapılacaktır. Proje çalışmaları hızla devam etmektedir. Ayrıca diyaliz hastalarımız için daha modern bir hemodiyaliz ünitesi yapımına da başlandı, 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Birinci basamak sağlık hizmetleri içinde 1 tane Aile Sağlığı Merkezi yapımı devam etmekte olup, Uludere  Yemişli Köyü için de proje çalışmalarına başlanacaktır. Güvenlik güçlerimiz için Sağlık Bakanlığı standartlarında daha modern bir ortamda hizmet sunmak amacıyla Travma Merkezi çalışmalar devam ediyor. Programda olan yatırımlarımızın tamamlanması durumunda İlimiz geneli sağlık hizmetleri açısından şaha kalkacaktır. Tüm çalışmalarımız ve gayretimiz bu yöndedir” dedi.(
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |