Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

ÜNİVERSİTEDE AKADEMİSYEN- ÖĞRENCİ BULUŞMASI ETKİNLİĞİ

Şırnak Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun düzenlendiği “Akademisyen- Öğrenci Buluşması” etkinliğine Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz, Şırnak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen ve akademisyenler öğrencilerde katıldı.

4 Aralık 2019  
 
universitede-akademisyen--ogrenci-bulusmasi-etkinligi
 

               Üniversite 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte söz alan Rektör Prof. Dr. Erkan, yaptığı konuşmada üniversite okurken ev arkadaşlığı yaptığı 9 kişiden 8’nin profesör olduğunu bunun bir tesadüf olmadığını bu başarıda edinilen arkadaşlıklarında çok önemli olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Erkan “Eğer özverili çalışırsanız Allah çalışana emeğinin hakkını mutlaka verecektir. Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Öğrenci odaklı bir üniversite olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Şırnak Meslek Yüksekokulu birçok yüksekokulundan kesinlikle daha iyidir. Biz öğrencilerimizden bu konuda çok memnunuz. Birçok yeni bölüm açtık ve bunların çoğuna bu yıl öğrenci aldık. Örneğin bu sene açılan Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümüne aldığımız öğrencilerle zaman zaman bir araya gelerek müzik dinletileri gerçekleştiriyoruz. Sizden gelen talepler doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Üniversite Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz da, öğrencilere çok önemli tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi: “İnsanın gelişimi için üç çok önemli kavram vardır. Bunlar iman, zaman ve insandır. İnsanın gelişimi için mekânda çok önemlidir; çünkü mekân medeniyetle ilgilidir. Bizim içinse mekân Üniversitemiz ve Şırnak’tır. Şu anda üniversitemiz yerleşke olarak ülkemizdeki üniversitelerin yüzde sekseninden daha güzeldir. Ben okuduğum kitapların yarısından fazlasını öğrencilik yıllarımda okudum. Şu andaki arkadaşlıklarımın çoğu yine üniversite yıllarımda edindiğim arkadaşlıklardır. Burada ne kadar okursanız ne kadar gezerseniz kendinizi o kadar geliştirirsiniz. Gelecekle ilgili hiçbir zaman çok geniş planlar yapmayın. Çünkü evdeki hesap hiçbir zaman çarşıya uymaz. Ana, kısa vadeli gerçekleştirebileceğiniz planlar yapın. Kimin yanında yürüyorsanız varacağınız yerde onun yanıdır. Arkadaşlarınızı çok iyi seçin size bir şeyiler katan kişilerle arkadaşlıklar kurun. Son olarak hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Şırnak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen de “Akademisyen-Öğrenci Buluşması” etkinliğinin öğrencilere çok faydalı olacağını ifade ederek, her konuda öğrencilere destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Etkinlikte Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden Gamze Lofça Topçuoğlu Üniversitemizde bulunan İş Kurumu İrtibat Bürosu hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Ayrıca Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’ndan Abdulsemet Akan’ı Kütüphanemizin imkanları hakkında öğrencileri bilgilendirirken, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Serkan Işıkgör de öğrenci otomasyonu ve öğrencilerin bu alanla ilgili yaşamış oldukları sorunlar ile ilgili sunum yaptı.

Etkinlik soru cevap bölümünün ardından Şırnak MYO’da görev yapan akademisyenlerin öğrenciler ile tanışmaları ve sonrasında verilen kokteyl ile son buldu.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |