Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

VALİ PEHLİVAN; "KURSLARDA 60 BİN GENCİMİZİ EĞİTTİK"

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda 60 bin gencin eğitim gördüğünü söyledi.

28 Ağustos 2019  
 
-vali-pehlivan-

         Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan beraberinde Ak Parti Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet ilk olarak Gençlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesinde açılan fitness salonunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrasında yarı olimpik yüzme havuzunda eğitim gören yüzücüleri ziyaret eden Vali Pehlivan ve beraberindekiler burada bir süre genç yüzücüleri izlediler.

             Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan müzik stüdyosunun açılışını da gerçekleştiren Vali Pehlivan burada öğrencilerin seslendirdiği şarkıları dinledi.

              Açılış sonrası gençlik merkezine geçen Vali Ali Hamza Pehlivan ve beraberindekileri folklor ekibi karşıladı. Gençlik merkezini dolaşan Vali Pehlivan sınıflarda ders gören öğrencilerle sohbet etti. müzik kursunda eğitim gören öğrencilerin seslendirdiği bir çok eser dinleyen Vali Pehlivan öğrencilere başarılar dinledi.

Yapmış olduğu ziyaret ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan; "Bugün Şırnak Gençlik Spor Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan tesislerimizi dolaştık. Bu tesislerimizde yaz boyunca düzenlemiş olduğumuz kurslarla ilgili hem bilgi aldık. Hem de gençlerimizin bu faaliyetlerde neler öğrendiğini de yakından müşahede etmiş olduk. İlimiz merkez ve ilçelerimi de 100'e yakın kursumuz yaz boyunca devam etti. 60 bine yakın gencimizi çocuğumuzu bu konuda değerlendirdik. Onlara eğitimler vermeye çalıştık. Onlara yeni şeyler öğretmeye çalıştık. Yetenekli gençlerimiz var. Becerikli gençlerimiz var. Gençlerimizin bu becerilerini yeteneklerini okullarda akademik anlamda daha iyi noktalara taşımak hemde sosyal ve kültürel faaliyetlerle onların yetenekleri doğrultusunda yönelmeleri, yetenekleri doğrultusunda adım atmalarını teşvik etmek anlamında çalışmalarımız artarak devam edecek. Bu kurslarımız da eğitim gören gençlerimiz bu yıl açılan Şırnak Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesinde eğitimlerine devam edecekler. Gençlerimizin talepleri doğrultusunda yeni bölümlerde açılacak" dedi.

Şehrin her geçen gün daha güvenli hale geldiğini belirten Vali Pehlivan şöyle konuştu; "Şehrimiz bölgemiz devletimizin bütün imkanlarını seferber etmesi sureti ile her geçen gün çok daha güvenli hale geliyor.  Çok şükür. Güvenlik anlamında çok başarılı operasyonlar ortaya konuluyor. Bu şehrimizin, bölgemizin hem sınır güvenliği hem iç güvenliği giderek daha da artıyor. Bir yandan bu çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam ederken bir yandan da eğitim, tarım hayvancılık, spor, kamu hizmetinin bütün alanlarında yoğun hizmetler yürütüyoruz. Yürütmeye devam edeceğiz. Devletimizin ilimize son 15 yılda yaptığı yatırım 17 milyar civarında. Şuanda devam eden çalışmalarda aşağı yukarı bir o kadar rakam teşkil ediyor. Bir yandan altyapı hizmetleri daha iyi noktalara gelirken bir yandan güvenliğimiz daha iyi noktalara gelirken, bir yandan da eğitim alanında adeta bir seferberlikle gençlerimizi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Gençlerimizin daha kaliteli eğitimler alması konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada daha ileri noktalara taşıma gayretimiz devam edecektir. Spor faaliyetleri, kültürel faaliyetleri önemsiyoruz. Gençlerimiz yeter ki ilgi duysunlar"

Vali pehlivan ve beraberindekiler daha sonra gençlik merkezinden ayrıldı.
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |