Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN; “MERHABA ŞEHR-İ NUH, MERHABA ŞIRNAK”

18 Temmuz 2019 tarihli ve 2019/200 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şırnak Valisi olarak atanan Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan görevine başladı.Vali Pehlivan mesaj yayınladı.

31 Temmuz 2019  
 
vali-ali-hamza-pehlivan-“merhaba-sehr-i-nuh,-merhaba-sirnak”
 


Vali Pehlivan mesajında; "18.07.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şırnak Valisi olarak atanmış olduğum görevime başlamış bulunmaktayım. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti devletimize, aziz milletimize hizmet etme şerefini bizlere bahşeden Allah’a hamd ediyor, tensipleriyle bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Görevi devraldığım Sayın Valimiz ve bugüne kadar görev yapmış olan bütün Sayın Valilerimizi şükranla yad ediyorum.

İki yıl ziyadesiyle güzel duygular içinde görev yaptığım kadim şehir, Şehr-i Çoruh Bayburt’tan, Şehr-i Nuh Şırnak’a, Cudi Dağının eteklerinde 7000 yıllık bir geçmişe şahitlik eden,insanlığın adeta ikinci doğuş yeri olarak kabul edilen bu kadim serhat şehrimize hizmet edecek olmanın onuru ve yüklenmiş olduğumuz sorumlulukların bilinciyle milli ve manevi değerlerimizden,devletimiz ve milletimizden aldığımız güçle, bütün kurumlarımız ve mesai arkadaşlarımızla birlikte üstün bir gayretle çalışacağız.

"Hizmet et, kul hizmeti sayesinde bey olur", "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır", "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarlarıyla Şırnak’ı hep birlikte düşünecek, hep birlikte düşleyecek, İlimizin her alanda topyekün gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara taşımak için gayret sarf edeceğiz.

Saygı, hoşgörü,sevgi,özveri ve samimiyetle yürüyeceğimiz bu yolda ortak akıl ve ortak vicdan ile hareket edeceğiz. Terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürerek şehir olarak güvenliğimizi, huzurumu, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyecek, vatandaşlarımıza kurumlarımızın ve gönüllerimizin kapısını, bu bağlamda tüm istişare kanallarını açık tutarak Şırnak İlimiz için en doğrusunu yapma çabası içinde olacağız.

Vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz, sevincini kendi sevincimiz bilerek, insanımızın hizmet ihtiyacı ne ise ve neredeyse kamu kurum ve kuruluşlarımızla orada bulunacak; kanunlar, kurallar ve iyi yönetim ilkeleri çerçevesinde kolaylaştıran, mütebessim, nezaketli aynı zamanda ciddi ve disiplinli bir anlayışla gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesini sağlayacağız.

Ülkemizin diğer yerleşim birimlerinde olduğu gibi ebetteki Şırnak İlimizin de kendine has özellik ve güzelliklerinin yanında muhtelif sorun, ihtiyaç ve hizmet beklentileri mevcuttur. Odağında insan olan proje ve yatırımların önemine binaen potansiyellerimizi değerlendirip geliştirebilmek, sorunlara sürdürülebilir çözümler üretebilmek adına bugüne kadar ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sayısız yatırımı gerçekleştirmiş olan başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere bütün Bakanlıklarımız ve ilgili devlet kurumlarımızın desteği, koordinasyon ve işbirliği ile devam eden yatırımları tamamlamak, yeni projeler geliştirerek hayata geçirmek için çaba sarf edeceğiz. Şırnak’ta yaşayan şehit aileleri ve gazilerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olacak şefkati ve merhameti hep birlikte çoğaltacağız.

        İlimizde bulunan her kesimin, kamu görevlisi, esnaf, çiftçi veya sanayici olarak faaliyet gösterenlerin; bürokrasi, siyaset, basın ve sivil toplum kuruluşu mensupları ile Şırnaklı değerli hemşerilerimizin üretken çaba, yapıcı fikir ve projelerini, görüş ve önerilerini paylaşıp İlimizin geleceği için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Bu uğurda katkı ve katılım sağlayacak olan herkese üstün başarılar temenni ediyorum. Bu vesileyle yüreği Şırnak için çarpan saygıdeğer hemşerilerimizi en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum ”dedi

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |