Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

ŞIRNAK'TA İLK DEFA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEDEF YARIŞMASI YAPILDI

Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Hava Sporları Federasyonun desteklediği Şırnak Namaz Dağı Abdullah Karayalçın Hedef Yarışması başladı. 2 gün devam edecek olan yarışmaya 10 ilden 20 pilot katlıyor.

1 Temmuz 2019  
 
-sirnak-ta-ilk-defa-yamac-parasutu-hedef-yarismasi-yapildi

            Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Hava Sporları Federasyonun desteklediği Şırnak Namaz Dağı Abdullah Karayalçın Hedef Yarışması sabah erken saatlerde başladı. Yarışmaya 10 ilden 20 pilot katılıyor. 2 gün devam edecek olan yarışmada pilotlar Namaz Dağı'nda uçmanın keyfini yaşıyor.

Hedef yarışmasının açılış programına Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Ak Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, vatandaşlar ve yamaç paraşütü pilotları katıldı. Yamaç Paraşütü Pilotları tarafından Protokol ve vatandaşlara görsel şölen sunuldu.

Şırnak'ta ilk defa yapılan yamaç paraşütü hedef yarışması ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Şırnak Valisi Mehmet Aktaş; "Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa sporları ile Türkiye Hava Sporlarının iş birliğinde ilimizde paraşüt hedef yarışması düzenleniyor. İlimizde hava sporları çok rahatlıkla yapılabilecek bir hava şartlarına ve coğrafi şartlara sahibiz. Özellikle namaz dağı bu noktada çok öne çıkan bir nokta. Türkiye genelinde çok bilinen bir yer. Namaz dağında arkadaşlarımız çok sıklıkla yamaç paraşütü faaliyetini yapabiliyorlar. Bugünde bunun çok önemli bir ayağını hedef yarışmasını çok geniş katılımlıla gerçekleşen bir organizasyon. İlimiz artık Allah'ın izniyle kötü olaylarla terör olaylarıyla anılan bir il olmaktan kurtuldu. İlimizde her türlü sosyal, kültürel aktiviteyi arkadaşlarımız rahatlıkla yapabiliyorlar. Şırnak ilimiz bundan sonra böyle güzellikler, güzel organiasyonlarla anılacak. Ve inşallah burası büt tür faaliyetlerle daha tanınır hale gelecek. Yine buranın ekonomisin, sosyal yapısına da illaki bu tür faaliyetler çok olumlu katkı verecek. Ben bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ise yamaç paraşütünü sporunun Şırnak'ın tanıtımı açısından çok önemli olduğunu, sürekli terörle anılan Şırnak'ın bundan sonra böyle güzel spor aktiviteleri ile anılacağını söyledi. 

Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Osman Oğrak; "İlimize ilk defa bir hedef yarışması getirdik. Farklı illerden 20 yamaç paraşütü sporcusu şuan yarışmamıza katılmış durumdalar. Şırnak'ta yamaç paraşütünün yapıldığına dair bir mesaj vermek istedik. Artık Şırnak'ın olaylarla kaygılarla, endişeyle anılmasını değil de, sosyal faaliyetlerle huzurla anılmasını istiyoruz. Bu sosyal faaliyetlerin olması Şırnak için hem turizm potansiyeli olarak büyük bir ivme kazandıracaktır. Bölgedeki pilotların kaynaşması sportif anlamda hem yeknik hemde teorik bazda bilgi transferi yarışma formatının öğrenmesi amacıyla yarışmayı düzenledik" dedi.

Siirt Dron sportif faaliyetleri adına Siirtt'en katıldığını belirten Yunus Narin, "Şırnak'ta güzel bir etkinliğin olduğunu duyduk. Katılmak istedik. Şırnak'ta ilk uçuşumuzu yaptık. Ciddi anlamda çok güzel. Yamaç Paraşütüne de gayet elverişli bir yer. İnşallah daha ileriki zamanlarda Şırnak daha güzel aktivitelere ev sahipliği yapar" dedi.
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |