Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
       
  NTERNET ABONE GR
        
  Abone Ol  |   ifre Hatrlat
  
 
     

METELER FLMN GALASI IRNAKTA YAPILDI

rnakta bulunan Meteler Taburu konu olduklar Meteler, Krad ve Sekiz Brs filmin galasna katldlar.

11 Nisan 2019  
 
-meteler-filmin-galasi-sirnakta-yapildi

            19 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek olan “Meteler” filminin galas rnak’ta yapld. rnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde yaplan galaya rnak Valisi Mehmet Akta, Ak Parti Belediye Bakan Mehmet Yarka, Cumhuriyet Basavcs Mehmet Ylmaz, 23’üncü Jandarma Snr Tümen Komutan Tugeneral Halil Soysal, l Jandarma Komutan Tugeneral Selçuk Yldrm, Çakrsöüt 1’inci Jandarma Komando Tugay Komutan Tugeneral Alper Sr, Meteler Taburu Askerleri, Özel harekat polisleri, filmin oyuncular ve vatandalar katld.

Meteler, Yüzba Kürad ve 8 askerin yer ald Meteler timinin teröristlerle verdii mücadeleyi konu ediyor. Afrin operasyonunun 43. gününde Meteler timi canlar pahasna bölgede bulunan teröristler ve onlara destek veren yabanc unsurlarla zorlu bir mücadeleye giriir. Burak Akyol’un yönetmen koltuunda oturduu filmin kadrosunda Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca, Cem Okyay, Kerem Tank gibi isimler yer alyor.

            Makine Kimya Endistürüsü Meteler filmine yerli ve milli silahlar desteinde bulundu. MPT 76, Boro 12, MPT 55 gerçek silahlar kullanld. Gala öncesi filmin oyuncular ve Meteler Timi, Meteler andn okudular.

Filmin yönetmeni ve Senaristi Burak Akyol, “Bu projeye ilham olan kahraman Türk askeri ve akabinde Meteler timi taburu oldu. Youn bir senaryo çalmas oldu çünkü Meteler bilinmeyen bir tim açkças Türkiye genelinde ve çalmamz biraz zor oldu. Ama güzel bir senaryo çkardk. Akabinde geçtik film çekmeye zorlu bir süreçte karda, suda zorlu hava artlarnda çekimlerimizi tamamladk. Gayet güzel sonuç aldmz düünüyoruz. Tabi bundan sonra takdir seyircinindir” dedi.

            Filmin çekimlerinin yaklak 2 ay sürdüünü belirten Akyol; “Kayseri’de çektik filmi. Kayserinin bir çok bölgesinde çektik. Erciyes’ten tutun Talas’a, Nevehir’e kadar bir çok yerde filmin çekimlerinin yaptk. Ardndan tabi zor film olduu için askeri bir film çok önemli bir konu. Türk silahl kuvvetlerini temsil eden Meteler taburunu anlatmak kolay deil dolaysyla uzun bir kurgu aamas oldu. 5-6 ay kurgu için bir zaman ald. Çünkü çok ince çaltk. Mahcup olmak istemiyoruz. Güzel bir sonuç çktna inanyorum” dedi.

Filmin galas için neden rnak’a geldiklerini anlatan yönetmen Akyol, “Bir kere  Meteleri anlattk. Meteler rnak’ta, rnak Özel Harekat Taburu’nda Meteler. Dolaysyla filmin galasn burada yapmamz en tabi en doal eydir. Buradaki askerlerimize, Mehmetçiklerimize, Metelerimize hatta dier illerdeki fatihlere, efelere, ouzlara bir çouna moral olsun. Onlarn yannda olduumuzu bilsinler diye galamz rnak’ta yapmaya hep beraber karar aldk.” Dedi.

Meterler Filmi’nin Yapmcs Salih Aksu, “ bu filmin ilk gösterimini rnak’ta yapmaktan gurur duyuyorum. Ekip arkadalarmz saolsun. Vali beyden rica ettiler, o da bizi krmad kendisine teekkür ediyoruz.  Filme ilgi büyüktü. Gelen arkadalar, komutanlarm, bürokrat büyüklerimden Allah raz olsun. Güzel bir film oldu. Gördüüm kadaryla herkes heyecanla izledi. Beendiklerini umuyorum. Tepki öyleydi. Hepsine teekkür ediyorum” dedi.

Yapmc Neslihan Boz,  “ Burada olmaktan, askerlerimizle filmi ilk kez izlemekten ayr bir onur duyuyorum. Heyecanmz büyük, onlarla birlikte olduumuz için heyecanmz büyük. rnak’ da bu vesileyle görmü ve tanm olduk. Görüldüü kadar korkulacak yada endie duyulacak bir yer deil. nsanlarnda gelip, görebilecei yerdir aslnda. Güzel bir proje oldu. Burada olmak, onlarla birlikte olmak, onlarla birlikte bu heyecan yaamak, buna vesile olan rnak valisine teekkür ediyorum. nallah bundan sonraki projelerde de ki devamn düünüyoruz. JÖH timi olarak ksmet olursa dou kesimini komple belki ele alabiliriz. Tekrar buradaki insanlarla bir araya gelme ansmz olabilir.”

Filmin Barol oyuncusu Gökhan Mumcu; “Bugün buraya geldik, çünkü bu projeye balarken bu galay burda yapmak için çok hayallenmitik. Filmimizi bitirdik. Daha sonra sizlerle bu filmi izledik. rnak’a ilk defa geliyoruz. Çok merak ettiimiz bir yerdi. Aslnda tereddütlerimiz vard gelirken, geldikten sonra böyle bir eye yer olmadn gördük. Ne güzel dedik ve iyi ki geldik.”

Meteler filmin basn danman Çaatay Yetik,  “2018 tarihinde Kayseri’de filmin çekimine baladmz andan itibariyle kymetli yönetmenimiz ve yapmcmz bir araya gelip, bu filmin galasn rnak’ta olmasna evla buldu. Çünkü Meteler orijinal timi rnak’tayd. Yani rnak’ta askerlerimiz için, polislerimiz için onlar için yaptmz, vatan için, bayrak için yaptmz filmin galasnn stanbul’da krmz hal üstünde yapmak istemedik açkças. Burada orijinal Metelerimizle, askerlerimizle, polislerimizle hem jandarma özel harekat hem polis özel harekat birlikleri ile omuz omuza yan yana izlemeyi istedik. Çünkü filmin içeriinde de onlar duygu dünyasna iniyoruz.”dedi

Film ekibine Hz.Nuh’un Gemisi’nin maketini veren rnak Valisi Mehmet Akta; “Meteler Filmi ekibine yürekten teekkür ediyorum. Böylesine güzel sanatsal bir etkinliin ilimizde olmas son derece mutlu etmitir. Ayrca hem senaryosu hemde film kalitesi olarakta çok deerli bir eseri ortaya çkarmlardr. Tabi böyle bir eserin konusu terörle ve bölücülükle mücadele olan bir eserin, bir filmin galasnn bu mücadelenin gerçek kahramanlarnn huzurunda sergilenmesi ayrca çok deerli ve anlaml olmutur” dedi. 
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright sirnakhaberi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar sirnakhaberi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi sirnakhaberi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  RESM LANLAR  |   GNDEM  |   DUYURULAR  |   NAN DNYAMIZ  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJ  |   MAGAZN  |